Projektant ogrodu, projektowanie tarasów, pielęgnacja ogrodów, zakładanie ogrodów Warszawa

Projekt ogrodu

Wiosna to szczyt sezonu ogrodniczego. Już na początku lutego wpływają pierwsze zapytania dotyczące projektowania ogrodów. Na przełomie lutego i marca prace projektowe są już w pełnym toku. Do końca czerwca powoli zaczyna zapełniać się kalendarz na cały rok. Jesienią zaczynają wpływać projekty nad którymi prace rozpoczną się zimą. Projektowanie ogrodu to długi i bardzo dokładny proces do którego należy bardzo dokładanie się przygotować. Między innymi po to by zminimalizować koszty realizacji.

Projektowanie ogrodu – kiedy zacząć?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest pytanie o termin wykonania projektowania ogrodu i jego realizacji. Decyzja o nowym projekcie ogrodu często podyktowana jest rodzinnym wydarzeniem takim jak komunia, rocznice czy wakacje z konkretnym, nieprzekraczalnym terminem. Jeżeli decyzja zostanie podjęta zbyt późno możliwość zrealizowania projektu ogrodu w pożądanym czasie staje się niemożliwa… Czas wykonania samego projektu ogrodu to proces który zajmuje od kilku tygodni nawet do kilku miesięcy. Dlatego już zimą, a nawet jesienią warto rozpocząć poszukiwania projektanta, który opracuje koncepcję ogrodu oraz dokumentację niezbędną do jego wykonania. Następnie zaproponuje termin realizacji ogrodu, zarządzając projektem tak, by ogród był zrealizowany na czas który jest kluczowy dla inwestora.

Dlaczego to tyle trwa?

Projektowanie ogrodu Warszawa to proces. Składa się z wielu spotkań, rozmów z inwestorem. Projektant musi poczuć przestrzeń i ducha miejsca. Uruchomić empatię niezbędną do opracowania projektu ogrodu, spełniającego oczekiwania jego przyszłych użytkowników. Po zaakceptowaniu projektu przez inwestora rozpoczyna się proces kosztorysowania prac. Zajmuje to około dwóch tygodni. Jednocześnie rezerwowany jest termin realizacji ogrodu. Istotne jest, żeby zespół wykonawczy mógł rozpocząć pracę od razu po akceptacji kosztorysu.

Realizacja ogrodu

Warto pamiętać również o tym, że kalendarze firm wykonywujących ogrody są zajęte przynajmniej na trzy miesiące do przodu. Prace nad realizacją ogrodu, zaczynające się na początku wiosny rezerwowane są już na jesieni poprzedniego roku. Sam czas prac wykonawczych przy ogrodzie około 500m2 w stanie deweloperskim to czas około 3-4 tygodni.

Chcąc cieszyć się swoim nowym ogrodem już od początku sezonu, warto rozpocząć prace nad projektem ogrodu odpowiednio wcześniej. Nie czekajmy do ostatniej chwili, bo może okazać się, że dotrzymanie oczekiwanego terminu będzie niemożliwe.

Projektant ogrodu, projektowanie tarasów, pielęgnacja ogrodów, zakładanie ogrodów Warszawa Projektant ogrodu, projektowanie tarasów, pielęgnacja ogrodów, zakładanie ogrodów Warszawa Projektant ogrodu, projektowanie tarasów, pielęgnacja ogrodów, zakładanie ogrodów Warszawa Projektant ogrodu, projektowanie tarasów, pielęgnacja ogrodów, zakładanie ogrodów Warszawa
Projektant ogrodu, projektowanie tarasów, pielęgnacja ogrodów, zakładanie ogrodów Warszawa
Projektant ogrodu, projektowanie tarasów, pielęgnacja ogrodów, zakładanie ogrodów Warszawa
Projektant ogrodu, projektowanie tarasów, pielęgnacja ogrodów, zakładanie ogrodów Warszawa
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM