Projektowanie nowoczesnych ogrodów wymaga zebrania odpowiednich inspiracji i pomysłów. Wiele z nich zapewniają nam ciekawe meble i dodatkowe elementy aranżacyjne do ogrodu, z którymi warto się zapoznać.

Przedstawiamy aktualny ranking 10 ikon designu do projektu ogrodu, tarasu lub balkonu. Wybraliśmy meble i przedmioty, których wzornictwo jest ponadczasowe i sprawdzi się w każdym ogrodzie. Ich pierwowzory zostały zaprojektowane wiele lat temu, a teraz dzięki nowym technologiom możemy używać je na zewnątrz bez obawy, że się zniszczą. Zapraszamy do zapoznania się i dokonania oceny, które elementy pasowałyby do Twojego ogrodu.

⦁ Ławka Marlboro/Lutyens Bench. Zaprojektowana przez Edwina Lutyensa na przełomie XIX i XX wieku. Ta piękna Ławka powstała przy współpracy z wybitną projektantką ogrodów Gertrudą Jekyll. Obecna w wielu pięknych ogrodach angielskich.

Ławka Marlboro, Lutyens Bench

do kupienia tu!

⦁ Fotel Adirondack zaprojektowany w 1905 roku przez Tomasa Lee do własnego domku letniskowego. Jego prostota, wygoda i funkcjonalność spowodowały, że bardzo szybko zagościł w amerykańskich ogrodach stając się ich nieodłącznym elementem.

Fotel Adirondack

do kupienia tu!

⦁ Sofa LC2 zaprojektowana przez zespół Le Corbusiera, Pierre Jeanneret i Charlotte Perriand w 1928 roku. I choć potocznie funkcjonuje jako sofa Le Corbusiera to wygląd i wykonanie zawdzięcza kobiecie: Charlotte Perriand.

Sofa LC2

do kupienia tu!

⦁ Fotel Barcelona zaprojektowany został przez Miesa van der Rohe w 1929 roku na Wystawę Światową z myślą o parze królewskiej. Do tej pory jest obiektem pożądania wielu osób kochających dobry design.

Fotel Barcelona

do kupienia tu! 

⦁ Stół Tulip zaprojektowany w 1956 roku przez Eero Saarineena. Idea koncepcji była prosta: „uporządkować bajzel z nogami”. I jak to zwykle bywa proste pomysły są najlepsze – tak jak stół Tulip. Teraz również w wersji ogrodowej.

Stół Tulip

do kupienia tu!

⦁ Fotel RM58 zaprojektowany przez Romana Modzelewskiego w 1958 roku. Wykonany z tworzywa sztucznego co w owych czasach było zupełną nowością. Jego fotelem zachwycił się Le Corbusier i zaproponował pomoc w produkcji. Niestety twórca dostał zakaz kontaktowania się z projektantami z krajów kapitalistycznych, a sam fotel pozostał zapomniany. Od kilku lat w sprzedaży w wersji oryginalnej, również do ogrodu.

fotel rm58

do kupienia tu!

⦁ Fotele spaghetti nazwane tak przez polskich klientów powstały w drugiej połowie lat 50-tych. W Polsce propagował je Jan Szczurek. Wyplatane z kolorowego tworzywa sztucznego na metalowej rurce były odpowiedzią na polityczną odwilż i pojawiający się optymizm. Nie tylko w Polsce pojawiły się takie meble – również w innych krajach podbiły serca klientów.

fotele spaghetti

do kupienia tu!

⦁ Krzesło Panton zaprojektowane przez Vernera Pantona w 1960 roku. Oryginalnie fotel był wykończony połyskiem i do tej pory w tej wersji występuje jedynie w kolorze czarnym, białym i czerwonym. Wersja matowa oferuje więcej kolorów i świetnie sprawdza się w ogrodzie.

krzesło panton

do kupienia tu!

⦁ Lampa May Day. Industrialna lampa zaprojektowana przez Konstantina Grocica w 2000 roku. Jest odporna na uderzenia, ma długi przewód, można ją postawić, położyć lub powiesić. Czego potrzeba więcej od lampy?

lampa may day

do kupienia tu!

⦁ Lampa Penelope. Inspirowana klasyczna rzeźbą. Jest rozmiarów dorosłego człowieka, wykonana z odpornego, niebrudzącego się materiału. Dzięki oświetleniu LED może świecić różnymi kolorami.

lampa penelope

do kupienia tu!

Pozdrawiamy
#MiejskieZiele

Dodaj komentarz

Shares