Firma Thonet przygotowała meble, które doskonale pasują do wnętrza oraz ogrodu, tarasu czy balkonu. Kolekcję „Thonet All Seasons” tworzą ikonu z czasów Bauhausu. Znajdują się w niej wodoodporne wersje kultowych krzeseł i stołów modernistycznych architektów, projektantów wzornictwa przemysłowego – Marta Stama, Marcela Breuera i Ludwiga Mies van der Rohe.

Projektowanie ogrodów – nowoczesne meble ogrodowe Beuhaus

Sezon 2016 firma Thonet zdecydowała się rozpocząć kolekcją poświęconą Bauhausowi. Koncept nawiązuje do czterech krzeseł, które powstały w latach 20-tych XX wieku: krzesła konsolowego Stama (S 33 i S34), fotela S35 zaprojektowanego przez Stama i Breuera oraz krzesła S 533 Miesa van der Rohe. W kolekcji pojawią się również zestawy stolików inspirowanych modelami: set B9 Marcela Breuera oraz set B97 zaprojektowany w 1933 roku przez Thonet Design Team.

Mies van der rohe

 

Mart Stam

 

 

Marcel Breuer

 

Mart Stam s 34

 

Bardzo ważna rolę w kolekcji odgrywa kolor.Odwołano się w niej do teorii kolorów szkoły Bauhaus oraz koła kolorów Johannes Ittena (designer związany ze szkołą Bauhaus). Do wyboru jest 7 kolorów ram oraz 12 kolorów siatek. Można je dowolnie zestawiać, tworząc indywidualne krzesła dopasowane do koncepcji ogrodu, tarasu czy patia.

Thonet_All_Seasons_13

– Naszym zadaniem było stworzenie kolekcji, która jest niezależna od ograniczeń pogody, lokalizacji i funkcji mebli przez cały rok. Wytworna prostota wybranych ikon designu pozwoliła na swobodę twórczą w tym przedsięwzięciu.Miriam Puttner, projektantka, członek Thonet Projekt, zespołu odpowiedzialnego za projekt.

Thonet_All_Seasons_01

Ramy krzeseł zostały wykonane ze stali pokrytej specjalną powłoką odporną na warunki atmosferyczne (ThonetProtect®). Jeśli na ramach pojawią się jakieś uszkodzenie, zarysowania to powłoka nie traci swoich właściwości. Tapicerkę tworzą specjalne siatki odporne na ultrafiolet. Dzięki temu powinny zachować swój oryginalny kolor.

Meble ogrodowe Benhaus – dodatki

W kolekcji uwzględniono również poduszki i pokrowce na meble w wybranych kolorach. Kolekcja będzie dostępna od marca 2016.

Paleta kolorów Thonet_All_Seasons_12EN Thonet_All_Seasons_08b

Zdjęcia: www.thonet.de

 

 

 

Dodaj komentarz

Shares